Fangstkonkurransen 2008-2009Fangstkonkurransen for 2008-2009 er nå igang.
Tyngste rev i fjor, 2007 - 2008 ble tatt av Jens Holm og veide 7,66 kg. Tyngste mår veide 2,02 kg og ble tatt av Per Gunnar Eikhom. Vi premierer i 2008 - 2009 den tyngste reven og den tyngste måren med en hagle til hver vinner. Alle som er bosatt i Birkenes eller Lillesand kommuner kan delta. Det vil også bli foretatt trekning av premie blant alle som har deltatt og meldt inn fangst. Den heldige vinner i 2007-2008 ble Ole Martin Aanonsen. Han vant en jaktdress. Registrering og veiing av fangst gjøres av: Jens Holm på Birkeland (tlf 3727 8686) og Bjørn Egil Berntsen i Lillesand (tlf 911 14 004). Rev og mår fanget av Jens Holm blir kontrollveid av Ottar M. Michaelsen, og tilsvarende blir fangst av Bjørn Egil Berntsen kontrollveid av Runar Glamsland.
Jakttid for rev er fra 15. juli til 15. april. Jakttid for mår er fra 1. november til 15. mars. I år som i fjor sponses de flotte premiene av lokalt næringsliv og Jakt og Friluft AS i Arendal (hovedsponsor). Vi er veldig glad for all støtte vi får i vår satsing på predatorkontroll! Jevn og trutt fangst vil garantert gi utslag i bedre og mer stabil rådyr-, småvilt- og fuglebestand over tid. Premiene i år ble sponset av de firma som er vist med logo nedenfor.
Byggfirma Knut Å. Aamlid AS Lillesand VVS AS
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||